Jak konečně ODPUSTIT druhým?

„Ale tohle já mu nikdy, NIKDY neodpustím!!!!“

Už jste tohle někdy řekli? Držíte si v sobě nějakou křivdu z minulosti?

A víte, že držet si v sobě tyhle zlosti, škodí nejvíc právě vám?

Že je to jako PÍT JED A OČEKÁVAT ŽE ZEMŘE TEN DRUHÝ?

Že tím pádem necháváte svou minulost, aby vám TOTÁLNĚ DEMOLOVALA vaši přítomnost a budoucnost?

To asi nechcete, ne?

Já nikdy nebyla člověk, který by si v sobě křivdy a ublížení držel, ale jednou se stalo něco, co mi způsobilo vážně TĚŽKÉ TRAUMA.

Pro někoho by to možná nic nebylo, ale já to tomu člověku NEDOKÁZALA ODPUSTIT. Pořád jsem v sobě měla neskutečnou ZLOST a vždy, když jsem na to pomyslela, UŽÍRALO mě to.

Nedokázala jsem se přes to dostat…

Šlo o můj zpackaný porod. Porod prvního dítěte, který měl být nádherný a přirozený, až na to, že skončil akutní sekcí, kdy synovi selhávaly ozvy a tím pádem ho museli rychle vytáhnout. K čemuž vůbec nemuselo dojít, kdyby primář té nemocnice neudělal x věcí, které k tomu vedly.

Dlouho jsem to neřešila, až do té doby, než jsem otěhotněla po druhé a popadl mě příšerný strach z porodu.

Tehdy jsem věděla, že s tím musím něco udělat, jinak mě to ovlivní a znovu to dopadne špatně. Nechtěla jsem aby moje zášť zničila můj druhý porod.

Věděla jsem, že to KONEČNĚ MUSÍM PUSTIT.

Jak tedy ODPUSTIT?

Tehdy jsem použila metodu, kterou teď vřele doporučuji, pokud si v sobě držíte něco, co ještě nepotřebuje vyloženě terapii.

Nejsem fanoušek přílišného piplání se v minulosti, blocích, traumatech atd, ALE! Pokud máte v životě nějaké téma, které je zažrané vážně hluboko a vnímáte, že vás skutečně negativně ovlivňuje, určitě doporučuji nenechávat to jen tak a hned utíkat na terapii, já mám nejradši metodu RUŠ (případně můžu doporučit terapeutku).

A poslední věc, kterou musím zmínit, než se pustím k samotné metodě je: odpuštění neznamená, že schvalujete, co ten někdo udělal. Odpuštěním pomáháte SAMY SOBĚ. Pustit po vodě to, co už stejně nemůžete změnit ♡

Metoda odpuštění

Budete potřebovat nějakou chvíli o samotě. Doporučuji třeba večer, kdy už je tma a jste samy a nehrozí, že vás někdo vyruší.

Pohodlně se uvelebte a pomalu zhluboka dýchejte.

Jakmile se uvolníte, představte si před sebou onoho člověka.

A teď se postavte do něj. Staňte se tím daným člověkem. Koukejte se na sebe a omlouvejte se jménem toho daného samy sobě.

Může to znít třeba nějak takhle:

„Moje milá xxx, moc se ti omlouvám, že jsem se tehdy choval jako hajzl. Vím, že jsem ti hrozně ublížil a moc mě to mrzí. Kéž bych to mohl vrátit a nějak to odčinit.

Víš, jsem totální debil, pořád nevím, jak se mám k ženám chovat. Hrozně bych to chtěl se umět chovat lépe, ale nikdo mě to nikdy nenaučil a já nemám dostatečnou mentální kapacitu, abych to pochopil.

Od svých rodičů jsem taky nikdy nezažil žádnou lásku. Moje vlastní máma na mě byla vždycky hnusná, byl jsem malý kluk a ona mi hrozně nadávala a já se bál a přísahal jsem si, že až budu velký a silný, že to všem ženám vrátím. Táta s námi nikdy nebyl a když byl, tak jsem to od něj vždycky maximálně tak schytal.

Já vůbec netuším, jak se má chovat správný chlap. Nikdy jsem žádného takového nepotkal. Moc rád bych ti tohle všechno řekl osobně, ale jsem příliš velký srab a mám příliš velké ego, než abych toho byl schopný.

Snažím se vypadat, že jsem ten dokonalý a všem to dávám sežrat, ale ve skrytu duše vím, že jsem jen nevyzrálé děcko, které se všeho příliš bojí, než aby to někdy přiznal. Zoufale moc toužím po lásce, ale faktem je, že vůbec nevím , jak to vypadá…

A pokračujte až do úlevy, až do té chvíle, než vám toho daného spíš začne být líto. To neznamená, že s tím člověkem musíte vůbec někdy ještě přijít do kontaktu. Ale takto si aspoň ulevíte, dáte si tu omluvu, které se vám nikdy nedostalo a nenecháte si tím ničit svůj život.

Vyzkoušejte a dejte mi vědět, jestli se podařilo a jak se teď cítíte.

Mně tohle neskutečně pomohlo. Na konci tohoto cvičení mi toho primáře bylo vážně líto, že má vážně hrozný život, že není divu, že se choval tak, jak se choval. Odpustila jsem mu. Do porodnice bych k němu sice už nikdy nešla (to je to, že pořád neschvaluju, jak se choval), ale když na to pomyslím, už to se mnou nic nedělá.

A minulost bez emoční zátěže rovná se MOUDROST.

Doufám, že z toho všeho vyjdete silnější, než kdy dřív ♡

S láskou,

Mentorka. Online podnikatelka. Totální životní nadšenec. Všudezdejší snílek. Máma dvou malých nádherných bytostí. Na nikdy nekončící cestě osobního a podnikatelského růstu. Více o mně se můžete dočíst tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.