Petra Çetin

Mentorka. Online podnikatelka. Totální životní nadšenec.

Všudezdejší snílek. Máma dvou malých nádherných bytostí.

Na nikdy nekončící cestě osobního a podnikatelského růstu.

Z údělu zaměstnance až do konce života SVOBODNOU PODNIKATELKOU odkudkoliv

Tak by se v jednom nadpisu dal shrnout můj příběh.

Ale určitě je vám jasné, že to nebylo tak snadné. 

Osvobodit se ze zaměstnání, které nám už z jakékoliv důvodu nevyhovuje si přeje spousta lidí, jen někomu se to ale podaří ... 

Jak to bylo se mnou?

Já byla vždy skvělým zaměstnancem. Klasicky - typická hodná holka dělá přesně to, co má a s každým vychází skvěle - takže jsem byla perfektní zaměstnanec. V mé rodině byli všichni skvělí zaměstnanci, nic jiného jsem ani neznala.

Když můj kamarád začal na střední podnikat, říkávala jsem mu, že je blázen. Že jsou to jen starosti a že si zkazí mládí. Inu, nikdy neříkej nikdy. :-)

Má práce mě vždy bavila, pracovala jsem v turismu, u moře, na pláži, což byl můj splněný sen.

Jenže když jsem si to vysnívala, jaksi mi nedocházelo, že skutečnost je taková, že člověk ani nemá ČAS si to krásné prostředí užít, vzhledem k tomu, že pracuje od nevidím do nevidím ... Plus přesčasy.

A pak to přišlo

Bylo pro mě vysvobozením, když jsem tehdy otěhotněla a tak jsem z toho kolotoče mohla na chvíli vystoupit.

Ale když najednou máte tolik času, máte větší prostor přemýšlet a mě došlo, že vůbec nevím, co dál. A navíc:

 • Jsem chtěla dělat v životě něco smysluplnějšího
 • Kdo vůbec zaměstná ženu se dvěma malýma dětma?
 • I kdyby zaměstnal, kdo mi dá volno, abych se mohla sbalit a vypadnout na zimu do teplých krajů? (dětičky jsou poloturecké a Turecko je našim druhým domovem)

Navíc, jedinou možností jak být v dnešní době zcela svobodný je mít svůj vlastní byznys, nejlépe takový, který je online (tudíž kdekoliv s vámi) a bez velkého rizika (a obřích investic).

Kdo hledá, najde

Nikdy nepřestanu být vděčná, že vesmírné synchronicity fungují tak dokonale a tudíž mi do života přišla příležitost, díky které jsem se nejen naučila podnikat (protože podnikání je dovednost jako jakákoliv jiná a lze naučit), ale našla jsem smysluplný projekt, díky kterému dnes žiju velice svobodný, smysluplný život a mám čas jak na děti, tak na sebe a navíc se kdykoliv můžu sbalit a odletět do teplých krajů.

Očekávání versus realita

Když jsem s podnikáním začínala, neuvědomovala jsem si spoustu věcí. Třeba že podnikatelé přemýšlějí a jednají úplně jinak, než zaměstnanci a že pokud chci být úspěšná, je třeba najít toho šéfa v sobě samé a neustále na sobě pracovat.

Velká svoboda a velká disciplína totiž mají velmi mnoho společného.

A dnes?

Dnes jsem si vděčná, že jsem to na té cestě nevzdala, protože překážek byly mraky. Často jsem mívala pocit, že tohle nemám šanci zvládnout. Že je toho na mě moc. Když už jsem měla pocit, že teď už bude vše skvělé, přišly další rány.

Ale nakonec zjistíte, že se po té cestě stanete úplně jiným člověkem.

Vzroste vám sebevědomí. Naučíte se spoustu věcí. Vnitřně neuvěřitelně vyrostete.

A hlavně pochopíte, že to na tomto světě je o něčem větším a lepším, než jen celý život chodit do práce a pak jít v 65 zmordovaná do důchodu.

Zjistíte, že tahle vzrušující podnikatelská cesta za to vážně stojí, protože si tak můžete svůj život vytvořit přesně takový, jaký chcete. ANO. PŘESNĚ takový jaký chcete. 

Dnes jsem schopná vás vzít na tuto objevnou cestu s sebou.

 • Můžu vám ukázat jak funguje podnikatelský svět a speciálně online podnikaní
 • Jak podnikat i když nemáte svůj vlastní produkt nebo službu
 • Jak případně propojit svou vlastní službu (nebo produkt) s chytrým podnikáním
 • Jak funguje atraktivní marketing
 • Jak v podnikání uplatnit svůj jedinečný potenciál
 • Jak vůbec objevit a následně co nejlépe využít své talenty
 • Jakými způsoby lze vůbec na internetu vydělávat
 • Jak budovat úspěšné obchodní spolupráce
 • Jak si přenastavit zaměstnaneckou mysl na mysl podnikatelskou
 • Provedu vás tím nejklíčovějším z osobního rozvoje 

A hlavně ... Věřte mi, že speciálně lidé se zaměstnaneckým myšlením potřebují na své cestě někoho, kdo už si tím vším prošel a dokáže vám podat pomocnou ruku, protože ono upřímně ... Vrátit se do zaměstnání je často daleko jednodušší, než ukočírovat svou mysl v podnikání, ale je to taky to nejlepší?

Představte si, jaké by to bylo, kdybyste se ráno vzbudili, kdykoliv si umanete a tešili byste se, že den strávíte prací na něčem, co vás baví ...

Přeju téhle planetě víc lidí, kteří si mohou žít tak, jak je to naplňuje, protože si myslím, že jedině více lásky a spokojenosti každého jednoho z nás může tuto planetu vyléčit ♡

S láskou