Jak mít více energie nejen na mateřské

Cítíte, že vám s přicházející zimou nějak ubývá energie?

Máte problém ráno vůbec vylézt z postele?

Nemáte skoro ani chuť do života?

Já na tohle našla jedinečné řešení.

Jak to všechno začalo …

Spousta mých příběhů začíná slovy: „to tehdy, když se mi narodily děti“. Proč? Protože to byl můj největší životní milník ze všech mých největších životních milníků.

Tentokrát bych vám chtěla vyprávět o energii.

Víte, já ji měla dost a dost, možná i přehršle. Byla jsem jako fretka, nikdy jsem nebývala unavená. Přes den práce, večer pařba až do rána a pak kliďánko hned zase do práce, no problem.

První nedostatky energie

Jenže jak už jsem říkala, takhle růžové to asi nemohlo zůstat na věky a já se jednou ráno probudila a byla jsem unavenější, než když jsem šla večer spát. Byla jsem čerstvě těhotná a tohle měl být jen začátek.

První tři měsíce jsem byla jako zombie, má energie mě opustila, respektive se asi přesunula do mého mimina, páč to se mělo čile k světu.

Ano, tento požehnaný stav, ale nikdo vám neřekne, že budete první tři měsíce usínat i při jídle. Další tři měsíce je to celkem fajn a ty poslední tři? Ty, ve kterých byste se měly snažit naspávat si do zásoby hodiny a vy prostě nemůžete, protože vás to malé škvrně kope do žeber nebo tlačí na močák a vy musíte co chvíli na záchod. Jako wtf?

Teď to teprve pořádně začíná

No budiž teda. Jenže ono v tom břiše nebude na věky a pak žvjuoáááá a je venku. A odteď už se NIKDY nevyspíte. Nikdy, nikdy, nikdy. Leda budete tak zoufalé a dáte ho babičce, aby zas pro změnu měla stráž ona.

Ale k věci, takže teď nejenže nemáte čas spát, ale nemáte čas se ani najíst, často dokonce ani umýt a vaše energie klesá a klesá a klesá.

Když jste takoví blázni jako já, tak ihned jakmile se to troooošičku začne dávat do normálu, pořídíte si druhé a to už jste pak úplně v prdeli (pardon, ale někdy se to slovo prostě hodí, no ne?).

Co tedy s tím?

Takže co s tou energií? Jak ji získat zpátky? Jak být zase energičtí jako za mlada?

No především je dobré si uvědomit dvě věci.

  1. Přijmout, že už mi není 20 a už ani nikdy nebude
  2. Prokázat si kousek té sebelásky a začít o sebe zvýšeně dbát

Ano, v životě bych neřekla, že tohle uslyšíte zrovna ode mně, ale už je to tak. Já si celý svůj život připadala jako malá holka a stárnutí byl pro mě abstraktní pojem, který jsem vnímala u druhých, ale ROZHODNĚ ne u sebe. Znáte to, forever young přece, ne? ;-)

Ale jak už to tak bývá, musíme tam všichni a když se ráno cítíte pořád unavená, je to jasný jako facka, že už je to tady. A proto je fajn to přijmout, páč bojovat s tím nemá smysl a začít se mít ráda a lépe se o sebe starat.

Jít spát dříve, vstávat dříve, jíst lépe, hýbat se přimeřeně, meditovat, usmívat se na sebe do zrcadla, chválit se za každou prknotinu, být k sobě laskavá a taky mít všechno tak trošku u prdele (ups, už zase? :-D)

Skvělý pomocníček

To všechno nám může hodně pomoct k tomu, abychom se cítily lépe, ale představte si, že jsem objevila ještě jednoho naprosto dokonalého pomocníčka, ze kterého jsem úplně nejvíc nadšená a proto ho nesmím zapomenout zmínit.

To bylo tak. Víte, spolupracuji s jedním e-shopem, ve kterém mají dost fajn věcičky, ale téhle jsem si nikdy nevšímala. Až pak mi o tom našem životabudiči pověděla kamaádka, že byla nadšená a že jí dodal spoustu eenrgie a chuti do života.

ŽIVOTABUDIČ? To jsem ani netušila, že by měl být tak dobrý…

Ale zavolal si mě takto k sobě a já se rozhodla vyzkoušet.

První den nic. Druhý den nic. Třetí den jsem nemohla vstát z postele. Byla jsem totálně mrtvá, unavená, vyčerpaná. Jako, věděla jsem co za procesy v těle spouští a že se to může stát vlivem noční detoxikace, ale i tak mě to dostalo a doufala jsem, že to brzy přejde a dostaví se slibovaná dávka energie.

Čtvrtý den už mi bylo fajn, ale pátý???

Jako fretka :)

Od pátého dne jedu jak fretka! Jsem nezastavitelná a cítím se naprosto úchvatně. Po celodenním blázinci s dětma jsem měla tendenci večer vytuhnout s nimi a ráno být zase rozlámaná. Bejvávalo. Teď je večer uspím a mám ještě energie na rozdávání. Přitom ale když zalehnu a chci usnout, normálně můžu a ráno se zase budím čilá jak rybička.

Dokonce jsem konečně začala vstávat dříve než děti, abych si ještě mohla dát svou ranní meditačku a ještě si v klidu budovat své podnikání.

 

  • pokud tedy trpíte nedostatkem energie
  • pokud už odpoledne cítíte, že melete z posledního
  • pokud jste večer jako mátohy a jediné na co myslíte je postel
  • pokud jste tak vyčerpaní, že už vám nezbývá ani radost do života
  • pokud nemáte chuť už ani na intimnosti
  • nebo pokud byste jen tak uvítali více energie než máte teď…

Tohle je naprosto geniální řešení.

Mějte se krásně a přeji vám spooooustu energie :-)

PS: Kde to seženete? Tady ;-)

PPS: Do konce září je na to 20% sleva, takže se teď vyplatí ještě víc

Mentorka. Online podnikatelka. Totální životní nadšenec. Všudezdejší snílek. Máma dvou malých nádherných bytostí. Na nikdy nekončící cestě osobního a podnikatelského růstu. Více o mně se můžete dočíst tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.